Ana Sayfa
Belediye Meclisi Belediye Encümeni Başkan Yardımcıları Müdürlükler Misyon ve Vizyon Meclis Kararları Meclis Gündemi Muhtarlıklar
Başkanın Özgeçmişi Başkanın Mesajı
Online Ödeme Evrak Doğrulama E-Devlet Paydaş Kurum Girişi
Projelerimiz
Restaurantlar
Haberler Video Haberler Medya Haberleri Duyurular İhale İlanları
Yayladağı Tarihi Yayladağı Festivali Yayladağı Yemekleri Önemli Şahsiyetler
Geleneksel Yayladağı Aba Güreşi Kültür Ve Sanat Festivali
Geleneksel Yayladağı Aba Güreşi Kültür Ve Sanat Festivali

GELENEKSEL YAYLADAĞI ABA GÜREŞİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Her yıl geleneksel olarak ve bu yıl 19’uncusu Yayladağı İlçesi’nde gerçekleştirilen “Yayladağı Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivali” muhteşem bir etkinlikle tamamlanırken, Yayladağı İlçesi’nde ilkleri gerçekleştirerek festival boyunca etkinliklere damgasını vuran Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın ile Güreş Ağası Hanım ağa Ak Parti Hatay Milletvekili Av. Sabahat Özgürsoy Çelik oldu.

Yayladağı İlçesi’nde 24/25 Ağustos Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen 19’uncu Yayladağı Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri büyük bir coşku ve katılımla yapılan Aba Güreşi ile sona erdi. Gündüz programında gerçekleştirilen festival etkinliklerinde ilk olarak 7 pare top atışı başlamasının ardından Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, festival yürüyüşü, festival açılış kokteyli, en güzel teke yarışması, lokum ve yoğurt yeme yarışması, atletizm yarışması ile devam etti.

EN GÜZEL TEKE, YOĞURT YEME VE ATLETİZM YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Yapılan etkinliklerde düzenlenen En Güzel Teke Yarışması’nda birinci Mahmut Kaçmaz’ın, ikinci Hüseyin Demir’in tekesi olurken, Erhan Bozkurt, Emirhan Kına ve Ali Köşten’in tekeleri üçüncü olarak üçüncülüğü 3 kişi paylaştı. Aynı gün içerisinde gerçekleştirilen Yoğurt Yeme Yarışması’nda Coşkun Aşkar birinci, Oğuz Bilgin ikinci, Meral Özoğlu ise üçüncü oldular. Düzenlenen atletizm yarışmasında Mehmet Karabay birinci, Yusuf Zinci ikinci, Selahattin Çindirli ise üçüncü oldular. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın ve Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri tarafından takdim edildi.

MÜZİKLİ KONSER İPTAL EDİLDİ

Yayladağı Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Hükümet Konağı önünde akşam gerçekleştirilecek olan Orhan Çakmak ve Bülent Serttaş’ın konserleri geçtiğimiz günlerde Şırnak ve Diyarbakır’da şehit düşen güvenlik görevlilerinin olması dolayısıyla Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın tarafından iptal edildi. Hükümet Konağı önünde hazırlıkları tamamlanan konser için alana gelen vatandaşlar, konserin iptal edilmesinden dolayı Yayladağı Belediye Mustafa Sayın’ı alkışladılar. Sanatçı Bülent Serttaş ve Orhan Çakmak sahne alarak yaptığı konuşmada şehitlerin olması dolayısıyla böyle bir günde konser veremeyeceğini, ilerleyen zamanlarda Yayladağı’nda yine bir konser düzenleyeceklerini ve konser verebileceklerini belirttiler.

Konuşmaların ardından sanatçı Orhan Çakmak tarafından şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti düzenlendi.

BÜLENT SERTTAŞ’A VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Yayladağı İlçesi’nde düzenlenecek olan festival etkinliklerinde konser vermek üzere Yayladağı’na gelen sanatçı Bülent Serttaş, Antakya’da olan şehitler nedeniyle konserin iptal edilmesinin ardından Hükümet Konağı önünde bulunan kalabalık vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Vatandaşların yoğun ilgisi karşılaşan sanatçı Bülent Serttaş resim çektirmeyi de ihmal etmedi.