Ana Sayfa
Belediye Meclisi Belediye Encümeni Başkan Yardımcıları Müdürlükler Misyon ve Vizyon Meclis Kararları Meclis Gündemi Muhtarlıklar
Başkanın Özgeçmişi Başkanın Mesajı
Projelerimiz
İşyeri Açma Ruhsatı
Haberler Video Haberler Medya Haberleri Duyurular
Yayladağı Tarihi Yayladağı Festivali Yayladağı Yemekleri Önemli Şahsiyetler
Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Özgeçmişi

1982 Antakya doğumlu olan Mehmet Yalçın, İlköğretimi eğitimini Yayladağı Mehmet Akif ilkokulunda tamamladı.

2000 yılında Antakya Anadolu lisesinden mezun oldu, 2007 yılı Gaziantep üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 2007 yılı ile 2008 yılı arası Gaziantep Üniversitesi Zooloji Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi ders dönemini bitirip, Yüksek Lisans tez dönemini tamamlamadan ilçesine hizmet etmek için döndü.

Üniversite hayatı buyunca birçok sivil toplum kuruluşunda faaliyetlerde bulunan Yalçın, ulusal ve ulusallaras birçok projede de görev aldı. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin yöneticiliğini yapan Yalçın ayrıca bölgede tarımsal faaliyetlerde de bulunmaktadır.

2010 yılında AK Parti Yayladağı ilçe Teşkilatında aktif siyaset hayatına başlayan Yalçın 2010 ve 2014 yılı arası Ak Parti Yayladağı ilçe Gençlik kolları Başkanlığı görevinde bulundu.

2014 ile 2019 yılları arasında Ak Parti teşkilatlarında verilen çeşitli görevlerde bulundu ve hizmetlerine devam etti. 2019 Yılında Yayladağı ilçesinden Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçildi.

Evli ve 2 çocuklu olan Yalçın, Belediye başkanı sn. Mustafa SAYIN’ın vefat etmesi nedeniyle 05.Şubat.2021 Yılı itibari ile Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleri ile Cumhur İttifakı adayı olarak Yayladağı ilçe belediye meclisindeki tüm üyelerin oy birliği ile seçildiği Yayladağı Belediye Başkanlığına halen devam etmektedir.